Anunț de recrutare Director de Program

1 post disponibil

Timișoara 2021 caută un Director de Program pentru următorii doi ani. Ne dorim alături de noi un lider dinamic și responsabil pentru constuirea și implementarea programului cultural 2020-2022.

Directorul de Program dezvoltă, îmbunătățește și administrează un program larg destinat evenimentelor organizate de Asociația Timișoara 2021, gestionează personalul, proiectele și bugetarea.

Responsabilități

  • implementează și monitorizează Programul Cultural pentru anul 2020;
  • negociază cu partenerii de implementare și gestionează bugetul pentru Programul Cultural în coordonare cu Consultantul artistic international;
  • coordonează relațiile și parteneriatele la nivel local, național și international pentru Programul Cultural;
Experiența necesară ocupării postului

  • are experiență în inițierea și producerea de evenimente artistice/ culturale la nivel local, național, regional și / sau internațional de cel putin 8 ani;
  • a lucrat în sistemul românesc de finanțare a proiectelor/ instituțiilor/ organizațiilor culturale și are cunoștințe generale de lucru cu privire la schemele de finațare europene și a oportunităților de finanțare UE;
  • are cunoștințe și experiență în alcătuire de bugete, creare de conținut, planificare și implementare;
Înscrierea la concurs

Pentru a se înscrie la concurs, candidații vor trimite un CV și o scrisoare de motivație în care să prezinte relevanța experienței profesionale pentru acest post precum și modul în care vor contribui la dezvoltarea Programului Cultural Timișoara 2021 (vezi bibliografia). Candidatul/a trebuie să indice două sau mai multe referințe de la locurile de muncă anterioare (mai exact, numele referentului, afilierea instituțională, dacă e cazul, numărul de telefon și adresa de e-mail).

Cele 2 documente vor fi redactate în limbile română și engleză și vor fi transmise în format electronic pe adresa de e-mail: [email protected], indicând în Subiectul emailului, postul pentru care candidează.

Termenul-limită de primire a candidaturilor este 13.03.2020, ora 13.00 (ora României). Interviurile vor avea loc în perioada 16-20 martie 2020. Postul poate fi ocupat imediat.

Bibliografie